(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa (Nr 4622837)

Vespa

Marka i model:

Piaggio Vespa

Waga w kg (łączna):

116

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1338.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Basel-Landschaft, Binningen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są raptem 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.