Vespa (Nr 5046110)

Vespa

Marka i model:

Vespa

Waga w kg (łączna):

110

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 783.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

3 lip 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Salò

4 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.