(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

vespa (Nr 5545711)

vespa

Marka i model:

vespa pk75xl

Waga w kg (łączna):

90

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 889.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Alaior

27 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Majadahonda

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie pozornie. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.