(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Vespa (Nr 6099431)

Vespa

Marka i model:

Vespa Primavera

Waga w kg (łączna):

130

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1270.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Solingen

Od 19 wrz 2020 do 26 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Białystok

Od 26 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne towary, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Odpowiednio umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.