(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa 125 (Nr 4573237)

Marka i model:

Vespa 125

Waga w kg (łączna):

112.00

Budżet zlecenia [zł]:

112

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1589.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Toscana, Barga

27 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

30 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.