(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa 125 (Nr 4626197)

Vespa 125

Marka i model:

Vespa

Waga w kg (łączna):

80

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1270.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

Od 8 sie 2019 do 24 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Czechy, Praga, Praga

Od 4 wrz 2019 do 8 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.