(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa 125 (Nr 4746968)

Vespa 125

Marka i model:

Vespa 125

Waga w kg (łączna):

160.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1881.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Eivissa

1 sie 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Lazio, Ciampino

14 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.