Vespa 125 (Nr 5744446)

Vespa 125

Marka i model:

Vespa 125

Waga w kg (łączna):

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 636.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Torrelodones

23 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Castelldefels

24 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.