(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa 125cc (Nr 5362482)

Vespa 125cc

Marka i model:

vespa

Waga w kg (łączna):

110

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1221.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Dilbeek

20 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

26 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.