(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa 125ccm (Nr 6070545)

Vespa 125ccm

Marka i model:

Vespa 125ccm

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 459.00 km

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Ritterhude

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.