(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-18 16:47

Vespa 300ie

(Nr 2163609)
Vespa 300ie

Marka i model:

Vespa300ie

Waga w kg (łączna):

150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 672.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

     Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Palma, Hiszpania

30 lis 2017

Adres i termin dostawy

Saragossa, Hiszpania

5 gru 2017