(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Vespa ET2 (Nr 5716167)

Marka i model:

VESPA ET2 50 ccm 2001 model

Waga w kg (łączna):

110

Budżet zlecenia [zł]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 364.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

13 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Czernina

26 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.