Vespa ET2 + 3 packages (Nr 6441876)

Marka i model:

Piano Vespa Et2 50ccm

Waga w kg (łączna):

160

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2054.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Emmendingen

Od 4 wrz 2020 do 14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 6 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie na pozór. Właściwie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.