(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-01 14:25

vespa GT

(Nr 2650188)
vespa GT

Marka i model:

vespa gt 200

Waga w kg (łączna):

140.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1335.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Portsmouth, PO1 5QH, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Narbonne, 11100, Francja

Termin elastyczny