(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Vespa GTS (Nr 3511821)

Marka i model:

Piaggio Vespa GTS 300

Waga w kg (łączna):

170

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1235.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - jednak jedynie złudnie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.