(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa GTS (Nr 4909810)

Marka i model:

Vespa GTS

Waga w kg (łączna):

140.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 465.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 27 sie 2019 do 8 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 27 sie 2019 do 8 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.