Vespa GTS (Nr 8026710)

Vespa GTS
Waga
Sztuk
Vespa GTS
Długość
195 cm
158 kg
1
Łączna waga:
158 kg
Dystans
3820 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, San Bartolomé De Tirajana

Od 29 paź 2021 do 31 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.