Vespa GTS 125 (Nr 7520543)

Vespa GTS 125
Waga
Sztuk
Vespa GTS 125
Długość
195 cm
160 kg
1
Łączna waga:
160 kg
Dystans
1300 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, East Sussex, Lewes

Od 1 lip 2021 do 28 sie 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Lecco

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.