(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa GTS 125 (Nr 7606763)

Vespa GTS 125
Waga
Sztuk
Vespa GTS 125
Długość
195 cm
160 kg
1
Łączna waga:
160 kg
Dystans
587 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Grenada

Od 12 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, L'alcora

Od 13 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - chociaż jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, gdyż mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.