(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa GTS 300 (Nr 7621871)

Vespa GTS 300
Waga
Sztuk
Vespa GTS 300
Długość
223 cm
158 kg
1
Łączna waga:
158 kg
Dystans
359 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Finlandia, Uusimaa, Porvoo

Od 12 kwi 2021 do 9 maj 2021

Adres i termin dostawy

Finlandia, Itä-Suomi, Kuopio

Od 12 kwi 2021 do 9 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednak jedynie pozornie. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.