Vespa GTS 300 (Nr 8002701)

Vespa GTS 300
Waga
Sztuk
Vespa GTS 300
Długość
223 cm
158 kg
1
Łączna waga:
158 kg
Dystans
3668 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Niederrieden

Od 1 lis 2021 do 30 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas

Od 17 gru 2021 do 21 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko złudnie. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.