Vespa GTS 300 IE Super (Nr 7928047)

Waga
Sztuk
Vespa GTS 300 IE Super
Długość
193 cm
148 kg
1
Łączna waga:
148 kg
Dystans
824 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Mannheim

Od 25 paź 2021 do 29 paź 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Liguria, Imperia

2 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednak tylko na pozór. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.