(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa GTS 300 Super (Nr 7589765)

Vespa GTS 300 Super
Waga
Sztuk
Vespa GTS 300 Super
Długość
193 cm
158 kg
1
Łączna waga:
158 kg
Dystans
1213 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

Od 26 kwi 2021 do 29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 30 kwi 2021 do 1 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednak jedynie pozornie. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.