Vespa GTS 300 x 3 (Nr 8042134)

Vespa GTS 300 x 3
Waga
Sztuk
Vespa GTS 300
Długość
223 cm
158 kg
3
Łączna waga:
474 kg
Dystans
762 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 6 cze 2022 do 9 cze 2022

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Żupania Splicko-Dalmatyńska, Split

Od 10 cze 2022 do 12 cze 2022


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.