Vespa GTS Super 300 (Nr 7975923)

Vespa GTS Super 300
Waga
Sztuk
Vespa GTS Super 300
Długość
193 cm
158 kg
1
Łączna waga:
158 kg
Dystans
3011 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

29 paź 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Lagos

2 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.