Vespa gtv250 (Nr 6018775)

Marka i model:

Vespa GTV 250

Waga w kg (łączna):

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2466.00 km

Adres i termin nadania

Malta, Malta, Valletta

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Waloński, Namur

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.