(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 17:16

vespa its 300 (Nr 2750692)

vespa its 300

Marka i model:

vespa GTS 300

Waga w kg (łączna):

140.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Berlin, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lisboa, 1900-300, Portugalia

Termin elastyczny