(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-04-30 18:07

Vespa lx 125

(Nr 1761024)
Vespa lx 125

Dystans: 529.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie na pozór. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

     Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Tomares, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny