(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-27 14:26

Vespa LX 125

(Nr 2638308)
Vespa LX 125

Marka i model:

Vespa LX 125

Waga w kg (łączna):

114.00

Dystans: 644.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bellevue Crescent 1, Edynburg, EH3 6NE, Wielka Brytania

Od 8 maj 2018 do 9 maj 2018

Adres i termin dostawy

Elgin Crescent 120, Londyn, W11 2JD, Wielka Brytania

9 maj 2018