(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa LX 125 (Nr 6583193)

Vespa LX 125
Waga
Sztuk
Vespa LX 125
Długość
176 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
573 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 28 wrz 2020 do 1 paź 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

Od 2 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - chociaż tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.