Vespa LX 125 (Nr 6651142)

Vespa LX 125
Waga Sztuk:
Vespa LX 125
Długość
180 cm
110 kg
1
Łączna waga: 110 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wietnam, Prowincja Khánh Hòa, Nha Trang

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Wallis, Veyras

Od 14 paź 2020 do 24 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.