Vespa LX 125 (Nr 6657404)

Waga Sztuk:
Vespa LX 125
Długość
176 cm
100 kg
1
Łączna waga: 100 kg
Dystans 1169 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 20 lis 2020 do 26 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Baiona

Od 20 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - wszakże tylko złudnie. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko dwie, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.