Vespa LX 125 (Nr 7144392)

Vespa LX 125
Waga
Sztuk
Vespa LX 125
Długość
176 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, County Dublin

1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Tajlandia, Phuket, Phuket

12 sie 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na względnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.