(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa LX 125 (Nr 7477905)

Vespa LX 125
Waga
Sztuk
Vespa LX 125
Długość
176 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
1324 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Teddington

Od 19 kwi 2021 do 26 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Austria, Tyrol, Finkenberg

Od 26 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.