Vespa LX 125 (Nr 7568513)

Vespa LX 125
Waga
Sztuk
Vespa LX 125
Długość
176 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
2104 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 5 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Thuringia, Breitenworbis

Od 1 maj 2021 do 9 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Odpowiednio zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.