(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa LX 125 (Nr 7574142)

Vespa LX 125
Waga
Sztuk
Vespa LX 125
Długość
176 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
1771 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bath And North East Somerset, Bath

Od 17 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Tomaszów Mazowiecki

Od 17 mar 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Należycie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.