Vespa LX 125 (Nr 7587407)

Vespa LX 125
Waga
Sztuk
Vespa LX 125
Długość
176 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
218 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 24 lip 2021 do 23 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ciutadella

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie złudnie. Dobrze umocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.