Vespa LX 125 (Nr 7618150)

Vespa LX 125
Waga
Sztuk
Vespa LX 125
Długość
176 cm
100 kg
1
Łączna waga:
100 kg
Dystans
376 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 7 maj 2021 do 11 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Náquera

Od 8 maj 2021 do 12 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się dość nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.