Vespa LX 125 (Nr 7958320)

Vespa LX 125
Waga
Sztuk
Vespa LX 125
Długość
180 cm
110 kg
1
Łączna waga:
110 kg
Dystans
768 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Włochy, Campania, Nola

Od 8 wrz 2021 do 12 lis 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często cenne towary, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.