(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa LX 50 (Nr 4447349)

Vespa LX 50

Marka i model:

Vespa LX 50

Waga w kg (łączna):

96

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

0033658097752

Dystans: 1271.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Nanterre

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Należycie przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.