(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Vespa LX 50 (Nr 7036694)

Waga
Sztuk
Vespa LX 50
Długość
176 cm
102 kg
1
Łączna waga:
102 kg
Dystans
383 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Poczdam

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Bad Hersfeld

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.