Vespa LX 50 (Nr 7559739)

Vespa LX 50
Waga
Sztuk
Vespa LX 50
Długość
176 cm
102 kg
1
Łączna waga:
102 kg
Dystans
2008 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Południowa, Delft

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko złudnie. Dobrze umocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.