Vespa LX 50 (Nr 7559775)

Vespa LX 50
Waga
Sztuk
Vespa LX 50
Długość
176 cm
102 kg
1
Łączna waga:
102 kg
Dystans
2008 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Południowa, Delft

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 1 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.