Vespa LX 50 (Nr 7607823)

Vespa LX 50
Waga
Sztuk
Vespa LX 50
Długość
176 cm
102 kg
1
Łączna waga:
102 kg
Dystans
1676 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla Y León, Florida De Liébana

Od 20 maj 2021 do 21 maj 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wiltshire, Chippenham

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.