(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 14:04

Vespa LXV 50 (Nr 3000748)

Vespa LXV 50

Marka i model:

Vespa LXV 50

Waga w kg (łączna):

120.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 609.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Rosenheim

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Toskania, Florencia

Termin elastyczny