(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa pk 125 (Nr 5646519)

Vespa pk 125

Marka i model:

Piaggio vespa 125 pk

Waga w kg (łączna):

80

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 610.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

3 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

30 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - jednak jedynie pozornie. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.