(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa primavera (Nr 4564405)

Vespa primavera

Marka i model:

Vespa primavera

Waga w kg (łączna):

150.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 701.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla Y León, Navas De Riofrío

31 lip 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, El Puerto De Santa María

12 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Należycie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.