(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa primavera (Nr 5388762)

Marka i model:

vespa piaggio

Waga w kg (łączna):

117

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2108.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

8 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kastylia I León, Soria

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.