(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

vespa primavera (Nr 5611879)

vespa primavera

Marka i model:

vespa primavera

Waga w kg (łączna):

70

Budżet zlecenia [€]:

80

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 428.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 15 gru 2019 do 18 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Lucena

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.