vespa primavera 125 (Nr 5775219)

vespa primavera 125

Marka i model:

vespa primavera 125

Waga w kg (łączna):

125

Liczba sztuk:

1

Dystans: 818.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Nicea

10 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednakże tylko pozornie. Poprawnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.